Premiership
10

Burnley u finišu utakmice srušio Tottenham, Kane se vratio golom

Nogometaši Burnleya pobijedili su na Turf Mooru u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 2:1 i tako potvrdili nedavni trijumf protiv Brightona ostvaren na gostujućem terenu. Tottenham je s druge strane razočarao i propustio upisati petu uzastopnu pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno kao nastavak meča, a vrijedi izdvojiti tek propuštene šanse povratnika Kanea s jedne i Barnesa s druge strane.

Kane je u petoj minuti nastavka opet opasno zaprijetio, a sedam minuta kasnije Wood je nadskočio odbranu Spursa i doveo domaće u vodstvo.

Slavlje domaćih je trajalo svega osam minuta budući da se Kane iskupio za promašaje i donio izjednačenje Tottenhamu.

I kada su svi očekivali napade Tottenhama za preokret, domaći su bili daleko opasniji protivnik.

Sjajne prilike propustili su Hendrick i McNeil, a nagrada za dobru partiju stigla je u 83. minuti kada je Barnes na asistenciju Gudmundssona donio tri boda Burnleyu.

Tottenham je ostao na trećem mjestu Premiershipa, dok je Burnley na 13. poziciji.