Premiership
6

Burnley golovima Barnesa i Graya srušio Crystal Palace

Nogometaši Burnleya pobijedili su u Londonu u okviru 35. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 2:0.

Sjajnih partija imali su domaći u prošla dva mjeseca, dok gosti prije večerašnjeg meča nisu imali pobjedu u gostima te ih je tresla velika kriza realizacije.

Ipak, već u osmoj minuti došli su u vodstvo. Ward je namjestio loptu koju Barnes izbliza šalje u mrežu ostavivši golmana bespomoćnog.

Iako su do odlaska na odmor obje ekipe imale po nekoliko dobrih prilika za postizanje golova, nije bilo promjene rezultata.

U nastavku je Crystal Palace krenuo žestoko sa napadima, koje je odbrana Burnleya na čelu sa večeras sjajnim golmanom Heatonom uspjela izdržati.

Kazna za promašaje stigla je pet minuta prije kraja meča kada je Gray postavio konačnih 0:2.

Burnley je s novom pobjedom preskočio West Ham i večerašnjeg protivnika te je sada na 14. mjestu Premiershipa. Crystal Palace je pao na 16. poziciju.