Posljednji meč kola
7

Burnley golom Hendricka savladao Newcastle i probio se na sedmo mjesto Premiershipa

Nogometaši Burnleya pobijedili su na Turf Mooru u okviru 10. kola Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 1:0.

Jedina prilika vrijedna pomena u prvom poluvremenu desila se već u prvoj minuti kada je Hendrick iz dobre situacije promašio gol.

Newcastle je prvi put zaprijetio preko Pereza u petoj minuti nastavka, ali je Pope dobro intervenisao.

Gol odluke postigao je Hendrick u 74. minuti na asistenciju Gudmundssona, a u samom finišu obje ekipe mogle su postići još po jedan gol.

Prvo je Elliot spasio gol nakon šuta Barnesa, a onda je i golman Burnleya odlično odbranio udarac Haydena pa promjene rezultata nije bilo.

Burnley je s četvrtom pobjedom u sezoni skočio na sedmo mjesto Premiershipa, dok je Newcastle na devetoj poziciji.