Afrički Kup nacija u JAR-u
8

VIDEO / Burkina Faso i s igračem manje deklasirala Etiopiju

Nogometaši Burkine Faso izbili su na prvo mjesto grupe C nakon što su u 2. kolu Afričkog kupa nacija svladali Etiopiju s 4-0 iako su od 60. minute imali igrača manje na terenu…

Burkina Faso je u Nelspruitu u Južnoafričkoj Republici povela u 34. minuti pogotkom napadača Lorienta Alaina Traorea. U 60. minuti je, međutim, golman Abdoulaye Soulama igrao rukom izvan kaznenog prostora i dobio crveni karton.

Nedorasla Etiopija to nije znala iskoristiti, štaviše do kraja utakmice je primila još tri gola. Traore je u 74. minuti postigao svoj drugi pogodak, pet minuta kasnije je strijelac bio Djakaridja Kone, a priču je u sudijskoj nadoknadi zaključio veznjak Rennesa Jonathan Pitroipa koji je, inače, bio asistent kod sva tri prethodna gola.

Burkina Faso nakon dva kola ima četiri boda, Nigerija i Zambija su skupile po dva, a na začelju je Etiopija s jednim bodom.

Afrički kup nacija, 2. kolo, grupa C:

Zambija - Nigerija 1-1 (Mweene 85 - 11m / Emenike 57) Burkina Faso - Etiopija 4-0 (A. Traore 34, 74, D. Kone 79, Pitroipa 90+5)

Redoslijed: 1. Burkina Faso 4, 2. Nigerija 2, 3. Zambija 2, 4. Etiopija 1