1

Bundesliga: Wolfsburgu bod u Nürnbergu

Ivica Olić (Foto: AFP)
Nogometaši Wolfsburga osvojili su samo bod kod ''fenjeraša'' Nürnberga (1-1) u 13. kolu Bundeslige. Bayer Leverkusen je, pak, došao i do desete pobjede ove sezone.

''Vukovi'' su u Bavarskoj poveli u 39. minuti pogotkom 19-godišnjeg Maximiliana Arnolda, a bod je domaćima donio Daniel Ginczek u 72. minuti.

Bayer Leverkusen je u Berlinu bio bolji od Herthe s 1-0, a jedini je strijelac u 29. minuti bio Stefan Kiessling. Osmi mu je to pogodak ove sezone. ''Apotekari'' su na ovaj način izbili na drugo mjesto na kojem će i ostati ako u kasnijem derbiju Borussia Dortmund ne pobijedi Bayern.

Vatreno je u subotu bilo u Frankfurtu gdje su Eintracht i Schalke odigrali neriješeno 3-3. Gosti su vodili s 2-0, a na kraju su jedva došli i do boda. Johannes Flum je u 14. minuti autogolom donio prednost Schalkeu, a samo četiri minute kasnije ju je povećao Joel Matip. Nesretni Flum se u 56. minuti donekle iskupio za raniju pogrešku, zabivši za smanjenje zaostatka, a onda je Joselu s dva pogotka kreirao potpuni preokret i doveo Eintracht na prag pobjede. No, taj prag domaći nisu prešli budući da je u 86. minuti Benedikt Höwedes zabio za konačnih 3-3. Srđan Lakić nije igrao za Eintracht.

Bundesliga, 13. kolo:

Nürnberg - Wolfsburg 1-1 (Ginczek 72 / Arnold 39) Augsburg - Hoffenheim 2-0 (Altintop 17, 23) Braunschweig - Freiburg 0-1 (Fernandes 52) Eintracht Frankfurt - Schalke 3-3 (Flum 56, Joselu 61, Joselu 68 / Flum 14-ag, Matip 18, Höwedes 86)

Hertha - Bayer Leverkusen 0-1 (Kieβling 29) Borussia Dortmund - Bayern (kasnije)

1. Bayern 12 10 2 0 27-7 32
  2. Bayer Leverkusen 13 10 1 2 28-14 31
  3. Borussia (D) 12 9 1 2 32-11 28
  4. Borussia (M) 13 8 1 4 30-16 25
  5. Wolfsburg 13 7 1 5 19-15 22
  6. Schalke 13 6 3 4 26-26 21
  1. Hertha 13 5 3 5 20-17 18
  2. Stuttgart 13 4 4 5 24-23 16