I to se dešava
15

Bundesliga: Šest utakmica, svih šest pobjeda domaćina

Čak osam pogodaka postignuto na meču Hoffenheim - Gladbach (Foto: EPA)
U prvih šest utakmica 29. kola njemačke Bundeslige svih šest domaćina su zabilježili pobjede.

Najviše pogodaka viđeno je u Sinsheimu gdje je Hoffenheim savladao Gladbach rezultatom 5:3. Golove za domaću ekipu postigli su Szalai (9. i 24.), Demirbay (58. i 89.) i Uth (75.), dok su za goste pogodili Vestergaard (31.), Stindl (35.) i Dahoud (78.). Ermin Bičakčić je igrao posljednjih pet minuta susreta za Hoffenheim.

Borussia Dortmund je sa 3:1 savladala Frankfurt pogocima Reusa (3.), Papastathopoulosa (34.) i Aubameyanga (86.).

Leipzig je sa 4:0 pogocima Poulsena (36.), Wernera (42.), Keite (51.) i Demmea (90+1.) savladao Freiburg, a istim rezultatom je Wolfsburg savladao Ingolstadt (Suttner autogol 45+1., Malli 68., Gomez 80.).

Augsburg je savladao Köln rezultatom 2:1 (Hinteregger 5., Verhaegh penal 23. - Max autogol 65.), dok je Mainz savladao Herthu Latzinim pogotkom iz 45+1. minute. Vedad Ibišević je odigrao svih 90 minuta u redovima poražene ekipe.

Večeras od 18:30 igraju Bayer i Bayern, a sutra su na raspredu utakmice Werder - HSV (15:30) i Darmstadt - Schalke (17:30).