0

Bundesliga: Novi poraz HSV-a

(Foto: AFP/Arhiv)
Nogometaši HSV-a poraženi su na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach s 3-1 u sklopu 28. bundesligaškog kola.

HSV je dobro otvorio susret i poveo drugim ovosezonskim golom Kamerunca Jacquesa Zoue u 28. minuti, ali već osam minuta kasnije stvari su vraćene na početak. Strijelac je bio Filip Daems, čiji je udarac s bijele tačke HSV-ov golman Rene Adler prvo odbranio, ali je Belgijac dobio drugu priliku koju nije propustio.

Rezultat se nije mijenjao do završnice, kada je Borussia u razmaku od tri minute još dva puta tresla mrežu HSV-a. Strijelci su bili Raffael i Alvaro Dominguez, nakon asistencija Maxa Krusea i Roela Brouwersa.

Borussiji je ovo bila treća pobjeda u zadnja četiri kola i 13. ukupno u sezoni. HSV je pak pretrpio već 16. poraz.

Bundesliga, 28. kolo:

Borussia Mönchengladbach - HSV 3-1 (Daems 36, Raffael 75, Dominguez 78 / Zoua 28) Hannover - Werder (kasnije)

Redoslijed: 1. Bayern 78, 2. Borussia (D) 55, 3. Schalke 54, 4. Bayer 48, 5. Wolfsburg 47, 6. Borussia (M) 45...17. HSV 24...