18

Bundesliga: Nezaustavljivi Leipzig na gostovanju kod Freiburga upisao sedmu pobjedu u nizu

(Foto: EPA)
Prva utakmica 12. kola njemačke Bundeslige donijela je susret Freiburga i Leipziga. Gosti su pobijedili rezultatom 4:1 te su upisali sedmu pobjedu u nizu.

Freiburg i Leipzig su odigrali sadržajno prvo poluvrijeme u kojem su viđena četiri pogotka. Poveli su gosti golom Keite u 2. minuti, a domaći su izjednačili preko Niederlechnera trinaest minuta kasnije.

Novo vodstvo Leipzigu donio je Werner u 21. minuti, a isti igrač je svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici postigao u 35. minuti za 3:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Leipzig je u nastavku utakmice kontrolisao igru, a novi gol u mreži Freiburga viđen je u 79. minuti, kada je za 4:1 u korist gostiju pogodio Sabitzer. Tim rezultatom je utakmica završena, a Leipzig slavi sedmu bundesligašku pobjedu u nizu.

Ekipa Leipziga se nalazi na prvom mjestu na tabeli Bundeslige sa 34 boda, dok je Freiburg deseti sa 15 bodova.