11

Bundesliga: Mujdža se vratio u tim, Hajrović ostao na klupi

Piše: A. M.
Izet Hajrović u posljednje vrijeme osim u reprezentaciji u drugom planu je i u timu Werdera. Današnju katastrofu koju je klub iz Bremena doživio u gostima kod Bayerna (6:0) Hajrović je odgledao sa klupe za rezervne igrače. Strijelci za Bayern bili su po dva puta Lahm i Gotze, te Alonso i Muller.

Freiburg je upisao novi poraz na domaćem terenu, ovog puta od Wolfsburga rezultatom 2:1. Strijelac oba pogotka bio je Caligiuri, dok je počasni gol za domaćina postigao Kerk. Mensur Mujdža na terenu je proveo 67 minuta, nakon čega je zamijenjen.

U jednom od derbija kola Stuttgart i Bayer Leverkusen podijelili su bodove, a konačan rezultat glasio je 3:3. Za domaće su pogađali Harnik, Klein i Werner, a za goste dva puta Son Heung – Min i Bellarabi. Vedad Ibišević i Emir Spahić igrali su po 90 minuta.

Borussija Dortmund produbila je rezultatsku krizu porazom od Kolna (2:1), dok je imenjak iz M’gladbacha očitao lekciju Hannoveru pobijedivši ga kao gost sa 3:0.