6

Bundesliga: Leipzig ispratio Eintracht s tri gola u mreži

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
U 17. kolu njemačke Bundeslige Leipzig je ugostio Eintracht iz Frankfurta i upisao trijumf rezultatom 3:0.

Utakmica je za Eintracht počela veoma loše, prvo je u 3. minuti zbog igranja rukom direktan crveni karton dobio Hradecky, a onda je u 7. vodstvo Leipzigu donio Comper. Drugi gol su domaći postigli u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a strijelac je bio Werner nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Mrežu Frankfurta je pogodio udarcem glavom.

Domaći su nastavili s dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a rezultat toga je treći pogodak. Na listu strijelaca se u 67. minuti upsao Halstenberg. Selke je u 90. minuti postigao gol za domaće, ali je dosuđen ofsajd, pa je pogodak poništen.

Leipzig je pobijedio 3:0 i sada ima 39 bodova na drugom mjestu, dok je Frankfurt šesti s 29 bodova. Vodeći Bayern ima 42 boda.