11

Bundesliga: Hertha pobijedila Stuttgart, Ibišević odigrao cijelu utakmicu

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
U 7. kolu njemačke Bundeslige Hertha je ugostila ekipu Stuttgarta i pobijedila rezultatom 3:2.

Gosti iz Stuttgarta su poveli u 5. minuti kada je nakon asistencije Kleina za vodstvo od 1:0 pogodio Leitner.

U 20. minuti je na drugoj strani zaprijetio Kalou. Primio je loptu i šutirao, ali je golman Švaba Kirschbaum odbranio. U narednom napadu Stuttgarta Gruezo je skrivio jedanaesterac, a u gol ga je u 22. minuti pretvorio u pogodak i izjednačio rezultat na 1:1.

Mogao je Stuttgart do novog vodstva u 29. minuti, ali Hatira nije uspio savladati Kirschbauma.

Dobru priliku za Herthu u 45. minuti nije iskoristio Beerens, kada se ponovo svojom reakcijom istakao golman Kirschbaum.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1. Bh. reprezentativac Vedad Ibišević igrao je od prve minute za Stuttgart.

U nastavku utakmice, tačnije u 50. minuti, Werner je uputio udarac glavom ga golu Herthe, no, problema za golmana Krafta nije bilo.

Igrala se 64. minuta kada je nakon solo akcije gol za preokret i vodstvo Herthe postigao Kalou.

Treći gol Herthe djelo je Beerensa iz 75. minute. Asistenciju je upisao Hatira.

Dvije minute kasnije je uradac glavom sa 11 metara uputio Ibišević, ali je lopta prošla pored stative. Četiri minute kasnije je dobio žuti karton.

Švabe su smanjile na 3:2 autogolom Wagnera u 83. minuti.

Utakmica je završena pobjedom Herthe nad Stuttgartom rezultatom 3:2.

Hertha je trenutno na 12. mjestu na tabeli sa osam bodova, a Stuttgart je na 15. mjestu sa pet osvojenih bodova. Preostalih osam susreta se igraju sutra i prekosutra.