0

Bundesliga: Freiburg dvaput dostizao pa na kraju prestigao Nürnberg

Freiburg je upisao vrlo važnu pobjedu u 28. kolu Bundeslige svladavši na svom terenu direktnog konkurenta u borbi za ostanak u najboljem društvu njemačkog nogometa, Nürnberg, s rezultatom 3-2.

Utakmica velikih uloga igrana je u Freiburgu gdje je istoimeni domaćin ugostio komšiju na tabeli do ovog kola, ekipu Nürnberga. Ni jedni ni drugi nisu imali previše izbora, morali su ići na pobjedu jer je zona ispadanja vrlo blizu.

Stoga su obje ekipe od početka susreta zaigrale otvoreno i vrlo borbeno te je već u prvih 45 minuta pokazano pet žutih kartona, ali su i viđena tri pogotka.

Gosti su bili uspješniji u tom razdoblju i vodili su s 2-1 na odmoru zahvaljujući pogocima Austrijanca Emanuela Pogatetza u sedmoj i Hrvata sa švicarskom putovnicom Josipa Drmića u 45. minuti. U međuvremenu je Freiburg smanjio preko Pavela Krmasa, inače krivca za kazneni udarac koji je Drmić pretvorio u pogodak.

U drugom dijelu Freiburg je bio bolji, više je napadao i za to je nagrađen preokretom. Strijelac vodećeg pogotka za goste Pogatetz skrivio je kazneni udarac u 52. minuti koji je Admir Mehmedi pretvorio u pogodak za izjednačenje, a potpuni preokret stiže u 65. minuti kada Felix Kraus pogađa za, pokazat će se konačnih, 3-2.

U sudijskoj nadoknadi gosti su ostali s desetoricom na terenu nakon što je zbog drugog žutog kartona igru napustio nesretni Pogatetz.

Ovom pobjedom Freiburg se pomaknuo na 13. poziciju na tabeli s tri boda više od 15-oplasiranog Nürnberga. Sljedeće kolo Freiburgu donosi još jedan dvoboj protiv "davljenika" kada će gostovati kod Stuttgarta. Nürnberg pak na svom travnjaku dočekuje Borussiju iz Mönchengladbacha.

Bundesliga, 28. kolo:

Bayern – Hoffenheim 3-3 (Pizarro 31, 40, Shaqiri 34 / Modeste 23, Salihović 44, Firmino 75) Bayer Leverkusen – Braunschweig 1-1 (Kießling 53 – 11m / Reichel 47) Stuttgart – Borussia Dortmund 2-3 (Gentner 9, Harnik 19 / Reus 30, 68 – 11 m, 83) Wolfsburg – Eintracht 2-1 (Olić 69, Naldo 89 / Aigner 11) Mainz – Augsburg 3-0 (Bungert 23, Hitz 38 – ag, Geis 83) Freiburg - Nürnberg 3-2 (Krmas 24, Mehmedi 53 - 11m, Klaus 66 / Pogatetz 7, Drmić 45 - 11m)

Redoslijed: 1. Bayern 78, 2. Borussia (D) 55, 3. Schalke 54, 4. Bayer Leverkusen 48, 5. Wolfsburg 47, 6. Mainz 44...