0

Bundesliga: Farfan slomio Bayer, Spahiću žuti karton

Emir Spahić na današnjem treningu Leverkusena
Nogometaši Schalkea pobijedili su na svom terenu Bayer iz Leverkusena 2-0 u utakmici 4. kola Bundeslige. Prekinuo je Schalke time dugi niz pobjeda suparnika iz Leverkusena u kojem igra bh. reprezentativac Emir Spahić.

Naime, gledajući kraj prošle i početak ove sezone Bayer je imao osam pobjeda u nizu, u prvenstvu. No, serija je stala u Gelsenkirchenu, a Schalke je inače time dobio prvu prvenstvenu utakmicu ove sezone.

Tri je boda zapravo domaćinu osigurao Peruanac Jefferson Farfan. U 30. minuti je izveo slobodan udarac, a glavom je tek minimalno loptu dotaknuo 23-godišnji Marco Höger i upisao se u strijelce. Pred kraj utakmice, kada je Bayer pokušavao izjednačiti, sijevnula je kontra domaćina koja je završena prekršajem u šesnaestercu na Farfanu.

Perunac je sam uzeo loptu i sigurnim udarcem s bijele tačke riješio utakmicu.

Inače, osim Farfana, veliki je pljesak navijača zaslužio i Kevin-Prince Boateng, pojačanje Schalkea pristiglo iz Milana od ove sedmice. Boateng je debitirao u prvoj ekipi i igrao je do 84. minute. Schalke je kompletno gledano bio bolji, te je zasluženo došao do prvog troboda u sezoni.

Bh. reprezentativac Emir Spahić odigrao je svih 90 minuta, a žuti karton je dobio u 83. minuti.

Bundesliga, 4. kolo:

Schalke - Bayer 2-0 (Höger 30, Farfan 83-11m) Borussia (M) - Werder 4-1 (Arango 36, Raffael 53, Kruse 73, Herrmann 86 / Nordtveit 69-ag) Hannover - Mainz 4-1 (Diouf 31, Sobiech 37, Ya Konan 80, Prib 82 / Müller 12) Hamburg - Eintracht Braunschweig 4-0 (Van der Vaart 7, Zoua 17, Calhanoglu 80, 90+1) Wolfsburg - Hertha 2-0 (Olić 42, Diego 45+2-11m) Nürnberg - Augsburg 0-1 (Vogt 84)

1. Bayern 4 3 1 0 7-2 10
  2. Borussia (D) 3 3 0 0 7-1 9
  3. Bayer 4 3 0 1 8-5 9
  1. Hannover 4 3 0 1 8-5 9
  2. Mainz 4 3 0 1 8-7 9
  3. Hertha 4 2 1 1 9-5 7
  4. Borussia (M) 4 2 0 2 10- 8 6
  5. Wolfsburg 4 2 0 2 6-4 6