20

Bundesliga: Bayern zabio osam golova HSV-u, Leipzig i Dortmund slavili

Današnjim susretima nastavljeno je 22. kolo njemačke Bundeslige u kojem je Bayern sa čak 8:0 savladao HSV u Minhenu.

Nakon prvog poluvremena na Allianz Areni bilo je 3:0. Vidal je načeo mrežu gostiju u 17., a potom je Lewandowski dao dva gola. Najprije u 24. minuti iz penala, a potom i u 42. za 3:0.

U nastavku susreta Bayern je zabio još pet pogodaka. Lewandowski je u 54. minuti kompletirao hat-trick, a potom su pogađali Alaba u 56., Coman u 65. i 69., te Robben u 87. za konačnih 8:0.

Bayernov prvi pratilac na tabeli Leipzig je slavio sa 3:1 nad Kölnom. Forsberg je u 5. minuti doveo domaćina u vodstvo, a potom je Maroh autogolom udvostručio prednost Leipziga. Osako je u 53. minuti smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Werner u 65. minuti.

Borussia Dortmund je u gostima sa 3:0 slavila kod Freiburga, a strijelci su bili papastathoppoulos u 13. i Aubameyang u 55. i 70. minuti meča.

Bayer je u Leverkusenu poražen sa 2:0 od Mainza. Golove za goste dali su Bell u 3. i Oztunali u 11. minuti.

Augsburg je osvojio tri boda na gostovanju kod Darmstadta, za koji nije nastupio Mario Vrančić, nakon preokreta rezultatom 2:1. Heller je doveo Darmstadt u vodstvo u 47. minuti, a preokret gostima donijeli su Verhaegh u 55. iz penala i Bobadilla u 85. minuti meča.