2

Bundesliga: Bayern savladao Eintracht, asistencije Ibiševića i Vrančića

Fudbaleri Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u okviru 24. kola njemačke Bundeslige ekipu Eintrachta s uvjerljivih 3:0.

Dva gola za Bavarce postigao je sjajni Lewandowski na asistencije Mullera i Robbena, dok je treći gol bio djelo Coste.

Bayern je i nakon ove pobjede ostao na prvom mjestu Bundeslige s čak deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Leipzig, dok je Eintracht na šestoj poziciji.

Veliku pobjedu ostvarila je Hertha protiv Dortmunda. Kalou je doveo ekipu iz Berlina u vodstvo već u 11. minuti utakmice na asistenciju bh. reprezentativca Vedada Ibiševića.

Aubameyang je potom izjednačio na 1:1, a konačan rezultat postavlja defanzivac Herthe Plattenhardt u 71. minuti.

Leipzig je danas napravio kiks na svojoj Red Bull Areni gdje je izgubio od Wolfsburga s minimalnih 0:1.

Strijelac jedinog gola na meču bio je vremešni Gomez još u devetoj minuti utakmice.

Darmstadt je pobijedio Mainz u utakmici na kojoj je viđeno mnoštvo golova i kartona.

Sulu je na asistenciju našeg Marija Vrančića doveo domaće u vodstvo, a prednost je udvostručio Sam sa penala.

Quaison je u posljednjoj minuti prvog poluvremena uspio smanjiti rezultat. U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali jesu dva crvena kartona.

Naš Vrančić morao je ranije pod tuš zbog dva žuta kartona, a zbog istog razloga teren je ranije napustio Bell iz Mainza.

Freiburg i Hoffenheim podijelili su bodove odigravši 1:1.

Philipp je domaće doveo u vodstvo u 56. minuti, a samo četiri minute kasnije Kramarić je izjednačio te postavio konačni rezultat.