15

Bundesliga: Bayern odbranio titulu prvaka, veoma uzbudljivo u borbi za opstanak

Bayern je odbranio titulu prvaka Njemačke u 33. kolu Bundeslige slavivši u gostima kod Ingolstadta sa 2:1.

Bayern je slavio golovima Roberta Lewandowskog iz 15. (penal) i 32. minute, dok je Hartmann pogodio za domaćina u 42. minuti susreta.

Ovo je Bayernu bila 26. titula osvajača Bundeslige i četvrta uzastopna.

Odavno je poznato da će u Ligi prvaka igrati i Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen, dok se velika borba vodi za posljednje mjesto koje vodi u elitno evropsko klupsko takmičenje.

Gladbach je sa 2:1 (Hahn 43. i 79. - Aranguiz 20.) slavio nad Leverkusenom i najbliži je osvajanju četvrtog mjesta.

Schalke je ispustipo prednost protiv Augsbura i remizirao 1:a (Huntelaar 82. - Baier 90.).

U borbi za opstanak je veoma zanimljivo i čak osam ekipa se teoretski bore za opstanak.

Eintracht se digao iznad zone ispadanja pobjedom nad Dortmundom 1:0 (Aigner 14.), dok su u najtežem položaju Stuttgart koji je izgubio od Mainza 1:3 (Gentner 6. - Malli 37., Cordoba 53. i Onisiwo 77.) i Werder koji je sa Kölnom odigrao jedini susret bez pogodaka u ovom kolu.

Wolfsburg je savladao HSV sa 1:0 golom Luiza iz 73. minute, dok je Hannover nadigrao Hoffenheim sa 1:0 (Kiyotake 28.). Hertha je izgubila sa 1:2 (Darida 15 . - Gondorf 24., Wagner 82.) od Darmstadta.