|

Bundesliga: Bayern do pobjede u zadnjoj minuti, Burnić s 18 godina debitovao za Dortmund

11/11
U prvih pet utakmica subotnjeg rasporeda 20. kola Bundeslige viđeno je nekoliko iznenađujućih rezultata. Leipzig, Dortmund i Eintracht doživjeli su poraze, dok je Bayern do pobjede došao u posljednji tren.
U lošoj utakmici bez puno velikih prilika Bavarci su savladali u gostima Ingolstadt golovima Vidala i Robbena u sudijskoj nadoknadi.

Zahvaljujući kiksevima prvih pratitelja Bayern je povećao prednost na sedam bodova u odnosu na drugoplasirani Leipzig, koji je danas poražen na svom terenu od HSV-a rezultatom 0:3.

Gosti su u vodstvo došli u 18. minuti utakmice. Papadopoulos je pratio centaršut iz kornera i precizno glavom pogodio ispod prečke.

Samo šest minuta kasnije HSV je udvostručio prednost. Korner je izveo Muller, a Walace je ostao nečuvan i precizno postigao gol glavom.

Leipzig je mogao smanjiti prednost deset minuta prije kraja prvog poluvremena. Poulsen je pokazao sjajnu tehniku, došao do šesnaesterca i šutao po golu, ali je pogodio stativu.

Hunt je u drugom poluvremenu dovršio posao pa je HSV odnio kući sva tri boda. Ujedno su prestigli Bremen na tabeli pa su sada na 15. mjestu.

Leverkusen je s 3:0 pregazio Eintracht Frankfurt. Dva gola postigao je Chicharito, a pitanje pobjednika utakmice riješio je Volland pogotkom u 78. minuti.

Borussia Dortmund doživjela je poraz na gostovanju kod Darmstadta. Boyd je doveo domaće u vodstvo u 21. minuti, a Guerreiro je poravnao minut prije odlaska na odmor. Gol odluke postigao je Čolak u 67. minuti.

Potencijalni bh. reprezentativac i jedan od najtalentovanijih mladih fudbalera u Njemačkoj Dženis Burnić (18) igrao je od prve minute za ekipu iz Dortmunda.

Ovo je Burniću prvi zvanični nastup u Bundesligi. Trenutno nastupa za omladinske selekcije Njemačke, a pored njemačkog, posjeduje i bh. pasoš.

Važnu pobjedu ostvarili su fudbaleri Borussije Monchengladbach na gostovanju u Bremenu. Jedini gol bio je djelo Hazarda još u 12. minutu susreta.