Kvalifikacije za SP
1

Brazil lako protiv Urugvaja, Messi donio pobjedu Argentini nad Čileom

(Foto: EPA)
U 13. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji sinoć su odigrane četiri utakmice.

Urugvaj - Brazil 1:4

Urugvajci su poveli u 9. minuti golom Cavanija iz penala, a izjednačenje Brazilcima donio je Paulinho u 18. minuti nakon asistencije Neymara. Rezultat prvog poluvremena je glasio 1:1. Na otvaranju drugog dijela utakmice, tačnije u 51. minuti, Paulinho je postigao svoj drugi pogodak za preokret i vodstvo Brazila 2:1. Potom je na 3:1 u 74. minuti povisio Neymar na asistenciju Mirande, a svoj hat-trick na večerašnjoj utakmici je Paulinho kompletirao u 92. minuti utakmice za konačnih 4:1 u korist Brazila. Asistenciju kod posljednjeg gola je upisao Alves.

Argentina - Čile 1:0

Argentina je upisala minimalnu pobjedu protiv Čilea rezultatom 1:0, a jedini pogodak je postigao Lionel Messi u 16. minuti, kada je pogodio iz jedanaesterca.

Paragvaj - Ekvador 2:1

Vodstvo Paragvajcima je donio Valdez u 12. minuti te su nakon prvih 45 minuta imali minimalnu prednost. Prednost je udvostručio Alonso u 65. minuti, a utješni pogodak za Ekvador postigao je Calcedo iz penala u 70. minuti.

Venecuela - Peru 2:2

Na utakmici Venecuele i Perua viđena su četiri pogotka, po dva na obje strane. Nakon prvog poluvremena je vodila domaća reprezentacija zahvaljujući golovima Villanueve u 24. i Otera u 40. minuti, međutim, bod su Peruancima donijeli Carrillo i Guerrero golovima koji su postigli u 46. i 65. minuti.