Prijateljski meč
83

Brazil golom Gabriela Jesusa zasluženo pobijedio bezopasnu Njemačku

Reprezentacija Brazila pobijedila je na Olimpijskom stadionu u Berlinu u prijateljskoj utakmici selekciju Njemačke rezultatom 1:0.

Domaća ekipa je igrala nešto bolje u prvom poluvremenu, ali je prvu veliku priliku na utakmici imao Brazil devet minuta prije odlaska na odmor.

Gabriel Jesus je loše pucao i lopta je otišla visoko iznad gola, ali se ispravio već u narednom napadu.

Napadač Manchester Cityja je savršeno skočio na centaršut Williana i postigao gol glavom uz malo sreće pa se na odmor otišlo s vodstvo Brazila od 1:0.

Već u desetoj minuti nastavka Willian je propustio veliku priliku kada je izblokiran u posljednjem trenutku.

Potom se u šansi našao Paulinho, ali je Trapp fenomenalno odbranio udarac veznjaka Barcelone.

Mogao je Gabriel Jesus i u 68. minuti udvostručiti prednost Brazila, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom prošla pored stative.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja pa je Brazil slavio sasvim zasluženu pobjedu.