Primeira liga
0

Braga se oprašta od borbe za naslov

Nogometaši Brage su se izgleda oprostili od mogućeg čuda, odnosno, osvajanja naslova prvaka u portugalskoj Primeira ligi. Treću utakmicu zaredom nisu dobili.

Ogled s Benficom su, prije dvadeset dana, dočekali kao prvoplasirana ekipa na tabeli. No, tada su izgubili u Lisabonu 2-1, pa ih je na domaćem travnjaku pobijedio Porto 1-0, a ovog petka su uzeli samo bod kod Paços Ferreire odigravši 1-1.

Tako Braga trenutno ima 59 bodova, isto kao i drugoplasirana Benfica, ali i utakmicu manje, dok im Porto na prvom mjestu bježi za čak četiri boda, a i Porto ima utakmicu manje.

U petak su s igračem manje igrači Brage prvi primili pogodak. Potom je domaćin ostao bez dva pocrvenjela igrača (41. i 53. minuta), no Braga je samo uspjela u 80. minuti, preko Nuna Gomesa, izjednačiti rezultat na konačnih 1-1.

Nakon što se tokom vikenda odigraju ostale utakmice 27. kola, do kraja prvenstva će se odigrati još tri kola.