12

Brady eurogolom iz slobodnog udarca donio bod Burnleyu protiv Chelseaja

(Foto: EPA)
U 25. kolu na Turf Mooru sastali su se Burnley i Chelsea, a ekipe su podijelile bodove odigravši 1:1.

U 6. minuti Chelsea je imao prvu šansu, ali je Hazardov šut zaustavio Heaton. Ipak, golman domaće ekipe je morao po loptu u svoju mrežu samo minutu kasnije. Moses je asistirao, a Pedro je proslijedio loptu u gol za vodstvo Plavaca od 1:0.

Nakon primljenog gola Burnley je zaigrao mnogo bolje, a u 19. minuti Barnes je šutirao pored desne stative. U 24. minuti dosuđen je slobodan udarac za Burnley na oko 25 metara od gola Chelseaja, a svoj debi na Turf Mooru golom je začinio Brady.

Najskuplje plaćeni igrač u historiji Burnleya je sjajno izveo slobodan udarac, a Courtois je paradom samo uljepšao pogodak.

Burnley je mogao stići do preokreta u 37. minuti kada je Lowton izašao sam na Courtoisa, ali je golman Plavaca bio uspješniji.

I na samom početku drugog poluvremena Courtois je sjajno intervenisao nakon Grayovog šuta.

Do kraja meča Chelsea je imao terensku inicijativu, ali je Heatonova odbrana otklonila sve opasnosti pred svojim golom.