Remek djelo
4

Boxing Day "trenutak" iz Engleske: Postignut sjajan gol sa 60 metara

K. H.
Nogometaš Cardiffa Will Vaulks autor je definitivno najljepšeg pogotka dana u Engleskoj nakon što je danas u meču 21. kola Championshipa sa 60 metara lobovao i matirao golmana Brentforda.

Cardiff je u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena stigao u vodstvo i to nevjerovatnim golom Velšanina Vaulksa koji je sa preko 60 metara lobovao loše postavljenog gostujućeg golmana Rayja i tako svom timu pred pauzu donio vodstvo.

Nakon dodavanja Glatzela s kojim je odigrao dupli pas, igrač Cardiffa je snažno šutirao, bez da je primio loptu i tako na fantastičan način donio prednost svom timu.

U drugom poluvremenu šou je uzeo Španac igrač Sergi Canos koji je od 50. do 73. minute postiže hat-trick i donosi preokret svom timu, a konačnih 3:2 postavio je Vaulks svojim drugim golom.

Ovo je za Brentford bila 10. pobjeda ove sezone i trenutno su četvrti u Championshipu sa 38 osvojenih bodova, dok je Cardiff pao na 12. mjesto sa 29 osvojenih bodova.