29

Bournemouth vodio sa 3:0, Giroud donio Arsenalu bod

U okviru 20. kola engleskog Premiershipa Bournemouth je na svom terenu remizirao sa Arsenalom rezultatom 3:3.

Već nakon prvih 20 minuta susreta Arsenal je bio "na konopcima". Najprije je u 16. minuti Stanislas asistirao Danielsu koji vara Bellerina i potom pogađa Čechovu mrežu za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Xhaka bespotrebno pravi penal nad Fraserom, a Wilson je siguran sa bijele tačke za 2:0.

Početkom drugog poluvremena domaćin je poveo sa 3:0. U 58. minuti Frazer je na Danielsovu asistenciju pogodio još jednom mrežu Arsenala i činilo se da će Bournemouth rutinski savladati Topnike.

Ipak, najprije je Sanchez na Giroudovu asistenciju u 70. minuti smanjio na 3:1, a Francuz je asistirao u 75. minuti Perezu koji pogađa za 3:2.

Domaćin je od 82. minute igrao sa igračem manje kada je sudija Oliver pokazao direktan crveni karton Francisu i od tog momenta nastala je totalna opsada Borucovog gola.

Domaćin je uspio sačuvati svoju mrežu sve do sudijske nadoknade drugog poluvremena, kada Xhaka asistira Giroudu koji glavom pogađa za konačnih 3:3.