Premiership
21

Bournemouth sasvim zasluženo pobijedio Crystal Palace

Nogometaši Bournemoutha savladali su Crystal Palace u sedmom kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:1.

Domaći nogometaši su bili mnogo bolji rival i zasluženo su upisali trijumf. Bournemouth je poveo u 5. minuti kada je Wilson asistirao Brooksu koji postiže prelijep pogodak za 1:0.

Crystal palace je uz obilnu pomoć sudija izjednačio u 55. minuti susreta. Zaha je uposlio Van Aanholta koji je bio dva metra u ofsajdu, ali je igra puštena, a lijevi bočni gostiju je šutirao snažno u Begovićev bliži ugao i pogodio za 1:1.

U finišu susreta Hennessey je sjajno dva puta spasio svoju mrežu, najprije u situaciji jedan na jedan da Wilsonom u 83., te potom nakon udarca glavom Gosslinga u 85. minuti.

Domaćin je do zaslužene pobjede stigao u 87. minuti. Fraser je ubacio iz slobodnog udarca, Sakho je udario Lermu u kaznenom prostoru i arbitar Dean je dosudio penal.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je rezervista Stanislas koji se u strijelce upisao nakon samo tri minute na terenu.