Kvalifikacije za SP 2010
0

Bosna i Hercegovina razbila Estoniju sa 7:0!

Sarajevo-x.com / FENA
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u srijedu je u Zenici ostvarila najuvjerljiviju pobjedu u historiji naše reprezentacije.

U susretu grupe 5 kvalifikacija za SP nogometaši BiH u Zenici su pobijedili Estoniju sa 7:0 (2:0). Golove su postigli Misimović (25., 30.-11m i 56.), Muslimović (58.), Džeko (60. i 73.) i Ibričić (88.).

Nogometaši BiH su nakon jedne od najboljih partija dosad savladali Estoniju s rekordnih 7:0. Izabranici selektora Miroslava Blaževića mogli su ostvariti i ubjedljiviju pobjedu, ali napadači BiH u nekoliko navrata nisu uspjeli iskoristiti povoljne prilike, a sudija Balaj je dva puta poništio golove za BiH.

Reprezentacija BiH povela je već iz prve prilike. U 25. minuti Misimović je prihvatio izbijenu loptu Hasagića, pretrčao estonsku odbranu i prizemnim udarcem matirao golmana gostujuće reprezentacije. Pet minuta kasnije Misimović je postigao drugi gol, ovaj put iz penala. Prethodno je u šesnaestercu gostiju oboren Muratović.

Nogometaši BiH su u 45. minuti preko Salihovića postigli i treći gol, koji je poništen zbog ofsajda. U 53. minuti Muslimović je zatresao mrežu gostiju, ali je i ovog puta sudija pokazao da se radi o nedozvoljenoj poziciji.

Misimović je u 56. minuti postigao hat-trick kada je šutirao sa 25 metara i prevario nesigurnog Londaka. Seriju golova nastavio je Muslimović u 58. minuti, a samo dvije minute kasnije Džeko je udarcem glavom zatresao mrežu za 5:0. Isti igrač je 74. minuti postigao svoj drugi pogodak za vodstvo BiH od 6:0, a sudbinu Estonaca "zapečatio" je Ibričić golom u 88. minuti za konačnih 7:0.

U narednoj utakmici reprezentacija BiH 11. oktobra gostuje u Turskoj, a četiri dana kasnije dočekuje Armeniju.

Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 12.00 gledalaca, sudio Rumun Pavel Cristian Balaj.