Bundesliga
53

Borussia u Dortmundu nadigrala imenjaka iz Mönchengladbacha

Nogometaši dortmundske Borussije savladali su imenjake iz Mönchengladbacha rezultatom 2:1 u prvom meču 17. kola njemačke Bundeslige.

Domaćin je na Signal Iduna Parku poveo u 42. minuti kada je nakon kontranapada Jadeon Sancho pogodio iz veoma teške pozicije za 1:0, no na poluvrijeme se otišlo ipak sa neriješenim rezultatom.

U 45+1. minuti Christoph Kramer je iskoristio lošu reakciju odbrane Dortmunda i iz peterca je pogodio za 1:1.

Dortmund je do pobjede stigao u 54. minuti susreta. Mario Götze je upisao drugu asistenciju na meču, a kapitenu Marcu Reusu je ostao lakši dio da pogodi iz peterca za 2:1.

Reus se u strijelce mogao upisati i 11 minuta kasnije, no iz slobodnog udarca uzdrmao je samo stativu, te je rezultat u Borussen derbyju ostao 2:1.