11

Borussia razbila Duisburg, supertalentovani Bellingham postigao prvijenac za Dortmund

E. B.
Jude Bellingham (desno): Prvijenac u dresu Dortmunda (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Borussije iz Dortmunda su razbili Duisburg u gostima u prvom kolu Kupa Njemačke rezultatom 5:0.

Milioneri su poveli već u 14. minuti kada je Jadon Sancho sigurno realizovao penal, a nakon pola sata igre prvijenac u dresu Borussije postigao je Jude Bellingham.

Supertalentovani 17-godišnji Englez je iskoristio majstorsku asistenciju Thorgana Hazarda i pogodio za 2:0.

Kada je štoper domaće ekipe Dominic Volkmer dobio crveni karton u 38. minuti bilo je jasno da će Dortmund proći dalje.

Do kraja susreta Borussia je postigla još tri pogotka, a u strijelce su se upisali Hazard (39.), Giuseppe Reyna (50.) i Marco Reus (58.).