6

Borussia jedva stigla do boda protiv Hoffenheima, Demirović igrao u remiju Freiburga i Werdera

E. B.
Borussia Dortmund - Hoffenheim 1:2 (Foto: EPA-EFE)
Danas su odigrane utakmice 21. kola njemačke Bundeslige, a u centru pažnje bio je susret u Dortmundu gdje je Borussia iznenađujuće remizirala sa Hoffenheimom rezultatom 2:2.

Borussia je povela u 24. minuti susreta kada je pogodio Jadon Sancho, no već u 31. minuti gosti su izjednačili pogotkom Munasa Dabboura, a u 51. minuti Hoffenheim je poveo sa 2:1 preko Ihlasa Beboua.

Tada je Borussia krenula na sve ili ništa, a u 57. minuti nakon lijepe akcije Erlign Haaland je pogodio za 2:2, no pogodak je poništen nakon asistencije VAR-a. Haaland je ipak stigao do pogotka u 81. minuti za konačnih 2:2.

Werder i Freiburg su remizirali u Bremenu rezultatom 0:0, a u redovima gostiju prvih 56 minuta susreta je odigrao Ermedin Demirović.

Zanimljivo, i preostale dvije utakmice koje su počele u 15:30 sati završene su bez pobjednika. Remizirali su i Stuttgart i Hertha (1:1), te Bayer i Mainz (2:2).