Bundesliga
52

Borussia Dortmund u triler-završnici slavila protiv Eintrachta

Nogometaši Borussije Dortmund savladali su Eintracht u triler-završnici rezultatom 3:2 u okviru 26. kola Bundeslige.

Schurrle je imao prvu šansu na utakmici u 10. minuti nakon centaršuta Pulišića, ali je lopta prošla pored stative.

Ipak, dvije minute kasnije Borussia dolazi u vodstvo nakon što je Russ postigao autogol. Do odlaska na odmor nije bilo uzbuđenja pa se i rezultat nije mijenjao.

Ništa bolja nogometna predstava nije bila u nastavku sve do 75. minute. Tada Eintracht golom Jovića stiže do izjednačenja.

Međutim, slavlje domaćih trajalo je svega dvije minute budući da je Batshuayi ponovo doveo Borussiju u vodstvo.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk Blum je u 91. minuti pogodio za 2:2. Svi su na stadionu Signal Iduna Park mislili da će to biti konačan rezultat, a onda je Batshuayi u 94. minuti pogodio za konačnih 3:2.

Ranije danas Stuttgart i Leipzig su remizirali rezultatom 0:0.