13

Borussia Dortmund u finišu meča prokockala vodstvo i ostala bez bodova protiv Hoffenheima

E. B.
Večerašnjim susretom između Hoffenheima i Borussije Dortmund počelo je 17. kolo njemačke Bundeslige.

Borussia je povela u 17. minuti. Lijep kontranapad poveo je Hazard, uposlio Hakimija na desnoj strani, a Marokanac sjajno pronalazi iz prve Götzea koji pogađa za 1:0.

Milioneri su vodili sve do samog finiša utakmice kada Hoffenheim dolazi najprije do izjednačenja, a potom i do preokreta.

U 79. minuti rezervista Adamyan je iskoristio lošu reakciju odbrane Borussije i pogodio je za 1:1, a konačnih 2:1 postavio je Kramarić glavom nakon Adamyanovog ubačaja sa lijeve strane.

Borussia je na ovaj način prekinula niz od četiri uzastopna susreta bez poraza u Bundesligi.