31. kolo
42

Borussia Dortmund u derbiju Bundeslige razbila Bayer Leverkusen

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na Signal Iduna Parku u okviru 31. kola Bundeslige ekipu Bayera iz Leverkusena rezultatom 4:0.

Domaći su od početka krenuli žestoko po vodstvo i već u 12. minuti Ozcan je fantastično odbranio udarac Sancha.

Ipak, spasa mu nije bilo u narednom napadu kada je Pulišić poslao odličan pas, a Sancho pokazao pribranost i doveo Borussiju u vodstvo.

Devet minuta prije odlaska na odmor Retsos je napravio prekršaj u šesnaestercu pa je sudija Schmidt dosudio penal za Borussiju. Ipak, Ozcan je sjajnom paradom odbranio udarac Reusa.

Veznjak ekipe iz Dortmunda se međutim iskupio u desetoj minuti nastavka kada je pogodio na asistenciju Gotzea.

Osam minuta kasnije Philipp je iskoristio dodavanje Sancha za uvećanje vodstva na 3:0, a konačan rezultat postavio je danas sjajni Reus deset minuta prije kraja meča.

Borussia je tako slavila u direktnom obračunu za treće mjesto i sada ima tri boda više od četvrtoplasiranog Bayera.