8

Borussia Dortmund u derbiju bolja od RB Leipziga

Piše: E. I.
U jednom od derbija 19. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu pobijedila rezultatom 1:0 najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva ekipu RB Leipziga.

Nakon uvodnih ispitivanja snaga, gosti su prvi zaprijetili. Igrao se 26. minut kada je Orban šutirao glavom iz neposredne blizine. Ipak, golman domaćih je sigurno intervenisao. Uzvratili su domaći u 33. minuti. Aubameyang je pucao glavom, a lopta je prozujala pored prečke.

No, dvije minute poslije na asistenciju Dembelea Aubameyang glavom pogađa za 1:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku domaći preko Reusa pokušavaju uduplati vodstvo, ali je igrač domaćih bio neprecizan. Strijelac prvog gola imao je dobru priliku. Međutim, čuvar mreže gostiju dobro reaguje.

Do kraja utakmice domaći su imali još nekoliko prilka, ali ih nisu iskoristili Ostalo je 1:0, a trjumf tima iz Dortmunda je zaslužen.

Borussia se nakon trijumfa poravnala na trećem mjestu sa Hoffenheimom, a imaju po 34 boda. RB Leipzig je drugi sa 42 skupljena boda.