Bundesliga
21

Borussia Dortmund sjajnim golom Batshuayija savladala Hannover

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na Signal Iduna Park u okviru 27. kola Bundeslige ekipu Hannovera rezultatom 1:0.

Domaći su žestoko krenuli i već u prvoj minuti Batshuayi je pogodio stativu. Samo osam minute kasnije Schurrle je imao nevjerovatan promašaj kada je loptu iz dobre situacije poslao visoko iznad gola.

Ipak, Borussia je stigla u vodstvo sredinom prvog poluvremena. Schurrle je centrirao, a Batshuayi je prekrasno petom obradovao 81.000 domaćih navijača.

Mogao je opasni Batshuayi do odlaska na odmor i udvostručiti prednost, ali je njegov pokušaj blokirao Tschauner divnom odbranom.

U nastavku je viđena znatno lošija igra pa se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

Borussia je ostala na trećem mjestu Bundeslige, dok je Hannover na 13. poziciji.