Pobjeda protiv Herthe
21

Borussia Dortmund nastavlja borbu za Ligu prvaka, Brandt postigao sjajan gol

Borussia Dortmund - Hertha (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Borussije Dortmund slavila je protiv Herthe rezultatom 2:0 u meču 25. kola njemačke Bundeslige, a do trijumfa su došli golovima koje su postigli u drugom poluvremenu.

Reus je prvi zaprijetio u 13. minuti, šutirao je preko gola. Odličnu šansu imao je i Bellingham, ali mu je Herthin golman Jarstein fantastično odbranio.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0, a domaći tim zasluženo u vodstvo stiže u 54. minuti kada je Julian Brandt sjajno šutirao iz velike udaljenosti i pogodio za vodstvo od 1:0.

Da će Borussija doći do 13. pobjede u ovoj sezoni bilo je jasno u 80. minuti kada je Darida dobio direktan crveni karton i tako Herthu ostavio s igračem manje, a konačnih 2:0 postavio je mladi Moukoko golom u 91. minuti.

Borussia sada ima 42 osvojena boda i nalazi se na petom mjestu na tabeli, jedan manje od Eintrachta koji s utakmicom manje ima 43 osvojena boda. Ispred su još Wolfsburg sa 48 i Leipzig sa 53 osvojena boda, a nedostižni Bayern već sada im bježi 16 bodova.

Borussia Dortmund - Hertha 2:0 (Brandt 54', Moukoko 91')