Poraz od Werdera
23

Borussia Dortmund ispala iz Kupa Njemačke, Haaland opet postigao pogodak

K. H.
Ekipa Borussije Dortmund porazom od Werder Bremena rezultatom 3:2 ispala je iz Kupa Njemačke.
Werder je puno bolje otvorio meč i u 16. minuti golom Selkea stižu u vodstvo, a 14 minuta nakon toga, Bittencourt postiže drugi gol za svoj tim i donosi veliku prednost Werderu.

S obzirom na to da nije počeo meč, sjajni Norvežanin Erling Haaland ušao je u igru početkom drugog poluvremena, a već u 67. minuti upisao se u listu strijelaca nakon udarca Brandta. Za sada je ovaj pogodak pripisan Haalandu, a postoji mogućnost da naknadno strijelac bude Brandt jer je Norvežanin loptu možda dirao nakon što je ona ušla u mrežu.

Samo tri minute nakon što je Borussija smanjila na 2:1, Rašica kažnjava lošu reakciju odbrane gostujućeg tima i postiže treći gol za Werder, a jedino što je Borussija uspjela napraviti do kraja je utješni pogodak Reyne u 78. minuti, čime je ovaj igrač postao najmlađi u historiji Kupa Njemačke koji je postigao pogodak.
U drugom meču između Schalkea i Herthe igrali su se produžeci, a na kraju je slavio domaći tim rezultatom 3:2.