Bundesliga
35

Borussia Dortmund golovima Batshuayija i Gotzea savladala HSV, Eintracht siguran s Kölnom

Borussia Dortmund - HSV (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Borussije iz Dortmunda pobijedili su na Signal Iduna Parku u okviru 22. kola Bundeslige ekipu HSV-a rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije viđena niti jedna ozbiljna prilika, a Milionere je u vodstvo doveo Batshuayi u 49. minuti na asistenciju Pulišića. Do kraja meča obje ekipe su imale po jednu dobru priliku.

Prvo je Mathenia sjajno odbranio udarac Schurrlea, a šut bh. reprezentativca Sejada Salihovića prozujao je iznad prečke. Konačnih 2:0 postavio je Gotze u sudijskoj nadoknadi. Inače, naš veznjak je u igru ušao u 54. minuti.

Eintracht Frankfurt je s rezultatom 4:2 na Commerzbank-Areni pobijedio Köln. Rebić je u 15. minuti doveo domaće u vodstvo i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Golom Teroddea iz penala gosti su izjednačili, a samo dvije minute kasnije Russ je ponovo doveo Eintracht u vodstvo. Potom su Falette i Wolf uvećali prednost domaćih, a konačnih 4:2 postavio je ponovo Terodde u 74. minuti.

Rezultati:

Bayer - Hertha 0:2 Borussia Dortmund - HSV 2:0 Eintracht - Köln 4:2 Hannover - Freiburg 2:1

Hoffenheim - Mainz 4:2