Bundesliga
26

Borussia Dortmund bez milosti prema Bayeru

Ekipa Borussije Dortmund upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Bayer Leverkusena u meču 4. kola njemačke Bundeslige na svom terenu rezultatom 4:0.

Borussia je u vodstvo stigla u 28. minuti kada Paco pogađa za 1:0, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku, domaći tim je zaigrao još bolje, uspio je postići tri pogotka i u potpunosti je razbio Bayer.

Prvo je Reus u 51. minuti pogodio za 2:0, a dva preostala pogotka postigli su Guerreiro u 83. i Reus u 90. minuti kada je svojim drugim golom postavio konačnih 4:0.

U preostalim mečevima Augsburg je sa 2:1 bio bolji od Eintrachta na svom terenu, dok je Borussia M'gladbach s minimalnih 1:0 upisala pobjedu na gostovanju kod Kolna.

Mainz je na svom terenu bio bolji od Herthe sa 2:1, dok je Werder slavio kao gost kod Union Berlina rezultatom 2:1.