Bundesliga
0

Borussia D. napokon slavila, Bayern preskočio Hannover

Nakon samo jednoga osvojenog boda u dvama prošlim kolima nogometaši Borussije u subotu su u srazu 28. bundesligaškog kola u Dortmundu pobijedili trećeplasirani Hannover 4-1.

Šest kola prije kraja prvenstva tako su sačuvali prednost od sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim Bayerom, koji je u subotu slavio (1-0) na teškom gostovanju kod Kaiserslauterna.

Porazom Hannovera u Dortmundu profitirao je Bayern, koji je golom Arjena Robbena na asistenciju Francka Riberyja u 77. minuti uspio doći do sva tri boda (također 1-0 pobjeda) u srazu s posljednjeplasiranom Borussijom iz Mönchengladbacha.

Nizozemcu je to bio već deveti ovosezonski pogodak. Skupio je, nakon što je počeo igrati tek u 2011. godini, samo deset bundesligaških nastupa.

Hannover je poveo kod Dortmunđana u 57. minuti, no ekipa Jürgena Kloppa unutar samo 24 minute (59. do 83.) zabila je četiri gola i riješila pitanje pobjednika. Izjednačio je omaleni 18-godišnji veznjak Mario Götze, koji je također asistirao Lucasu Barriosu za 3-1. Sjajni je Paragvajac zabio također krasno glavom za 2-1, te još ljepše Kevinu Großkreutzu u 83. minuti asistirao za posljednji pogodak na utakmici. Barrios je na brojci od 13 ovosezonskih pogodaka.

Leverkužanima je u Kaiserslauternu sva tri boda donio 23-godišnji veznjak Sidney Sam zabivši klubu iz kojeg je došao u Bayer svoj sedmi pogodak sezone u 74. minuti.

Na vrhu liste strijelaca s Bayernovim Marijem Gomezom izjednačio se Freiburgov Senegalac Papiss Demba Cisse, koji je svoju ekipu na gostovanju kod Mainza doveo u vodstvo već u 49. sekundi utamice. Cisse je, kao i Gomez, na brojci od 19 ovosezonskih pogodaka.

Za domaće u 66. je minuti utakmice uspio izjednačiti Allagui. Za goste je do 78. minute igrao naš reprezentativac Mensur Mujdža. Zaradio je žuti karton.

Bundesliga, 28. kolo:

Bayern – Borussia M. 1-0 (Robben 77) Werder – Stuttgart 1-1 (Frings 34 / Hajnal 13) Borussia D. - Hannover 4-1 (Götze 59, Barrios 64, 73, Großkreutz 83 / Abdellaoue 57) Mainz – Freiburg 1-1 (Allagui 74 / Cisse 1) Kaiserslautern – Bayer 0-1 (Sam 74) Hoffenheim – HSV (18.30)

Tabela: Borussia D. 65, Bayer 58, Bayern 51, Hannover 50...