DFB Kup
0

Borussia (D) i Bayer Leverkusen ispali

Veliko iznenađenje 1/16 finala njemačkog DFB Kupa je ispadanje iz daljnjeg dijela takmičenja nogometaša Borussije Dortmund i Bayer Leverkusena.

Trenutno drugoplasirani sastav elitnog razreda njemačkog nogometa, Borussia iz Dortmunda, poražen je na gostovanju kod trenutno prvoplasirane ekipe njemačke treće lige, Kickers Offenbacha.

Nakon što u 120 minuta gledatelji u Offenbachu na Majni nisu vidjeli golove, odlučivali su penali, a ondje je domaćin bio uspješniji 4-2, te se tako plasirao u osminu finala. Između ostalih, kod Borussije je penal propustio realizirati njihov ponajbolji igrač Lucas Barrios.

U susretu prvoligaša u Mönchengladbachu domaća je Borussia slavila protiv Bayera nakon penala rezultatom 5-4. Nakon 90 minuta završilo je 0-0, nakon 120 minuta 1-1, a valja spomenuti da je Patrick Helmes još u 62. minuti susreta propustio realizirati udarac s bijele tačke (promašio je cijeli gol, op.a.).

Nogometaši Stuttgarta teškom su mukom izborili plasman u osminu finala protiv četvrtoligaša Chemnitzera. Slavile su "švabe" na kraju s 3-1 u produžetku s tim da je sva tri gola za pobjedničku momčad zabio "džoker" s klupe Martin Harnik. Ušao je Harnik u igru u 76. minuti, a zatresao je mrežu u 79., 106. i 118. minuti susreta. Od 95. je Stuttgart igrao s igračem više nakon isključenja Richtera.

Prvoligaš Nürnberg lako se obračunao s niželigašem Elversbergom pobijedivši ga na gostujućem travnjaku 3-0.

DFB Kup, 1/16 finala:

Chemnitzer - Stuttgart 1-3 (Förster 73 / Harnik 79, 106, 118) Elversberg - Nürnberg 0-3 (Schieber 43, Pinola 50-11m, Simons 74) Offenbach - Borussia Dortmund 0-0, 4-2 nakon penala Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 1-1 (Idrissou 109 / Derdiyok 107), 5-4 nakon penala   Alemannia Aachen - Mainz 2-1 (Auer 26, Höger 60 / Szalai 68) Eintracht - HSV 5-2 (Caio 13, Gekas 21, 45, Petrić 64-ag, Altintop 87-11m / Petrić 23, 66) Hallescher - Duisburg 0-3 (Maierhofer 8, 34, Grlić 85) Hoffenheim - Ingolstadt 1-0 (Ba 63)