4:0 na Koševu
526

Bordo tim gazi Zvijezdu 09 i ide ka tituli prvaka BiH

Nogometaši Sarajeva vode protiv Zvijezde 09 u susretu pretposljednjeg kola na Koševu rezultatom 4:0.

Sarajevo bi pobjedom osiguralo titulu prvaka Bosne i Hercegovine, a Amar Rahmanović je u 25. minuti devetim pogotkom u sezoni približio Bordo tim tom cilju.

Rifet Kapić je ubacio loptu sa desne strane u peterac, a Rahmanović je u skoku nadvisio golmana gostiju i glavom pogodio za 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije Bordo tim je udvostručio prednost kad aje Hebibović iz voleja pogodio za 2:0.

Mersudin Ahmetović je u 33. minuti postigao i treći pogodak za Bordo tim.

Nakon fantastične akcije u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena mrežu gostiju je zatresao i kapiten Sarajeva Krste Velkoski nakon fantastične asistencije Ahmetovića glavom.

I u drugom poluvremenu Bordo tim je nastavio sa napadima i samo je pitanje sa koliko će pogodaka u mreži ispratiti goste.

Sarajevo bi pobjedom osvojilo prvu historijsku duplu krunu i šesti trofej prvaka, a kako trenutno stoje stvari na terenu, večeras će se na Koševu, ali i u glavnom gradu BiH slaviti do kasno u noć.