Francuska
0

Bordeaux u četvrtfinalu Liga kupa

U Francuskoj su u utorak igrane dvije utakmice 1/16 finala nacionalnoga nogometnog kupa, te jedan meč osmine finala Liga kupa.

U njemu je Bordeaux kao gost nadigrao Le Mans u prvoligaškom susretu 3-2. Gol odluke za goste u 50. je minuti zabio češki vezni nogometaš Jaroslav Plašil.

U dva meča 1/16 finala Francuskoga nogometnog kupa plasmane među 16 najboljih osigurali su Auxerre i Vannes. Auxerre je na svom stadionu Abbe Deschamps drugoligaša Sedana dobio tek nakon izvođenja penala 4-1. U regularnom je dijelu igre bilo 1-1.

Drugoligaš Vannes na svom je terenu pak golom Delhommeaua u 115. minuti igre u drugom produžetku pobijedio prvoligaša Grenoblea 4-3.

Francuski nogometni kup, 1/16 finala, jedna utakmica:

Auxerre – Sedan 4-1, 1-1 (Jelen 28 / Allart 41) Vannes – Grenoble 4-3, produžetak (Dja Djedje 15, Kamissoko 87, Camara 90+1, Delhommeau 115 / Juan 76, Diezue 80, 90+2) Francuski Liga kup, osmina finala, jedna utakmica:

Le Mans – Bordeaux 2-3 (Le Tallec 5, Andrade 38 / Gouffran 14, Gourcuff 37, Plašil 50)