0

Bordeaux preokrenuo Lille, sigurne pobjede Amiensa i Guingampa

Ekipa Bordeauxa porazila je Lille na domaćem terenu u susretu 32. kola francuske Ligue 1 rezultatom 2:1.

Gosti su u 14. mintui stigli kada Mothiba pogađa za 1:0, ali u finišu prvog poluvremena domaći igrači preokrenuli su rezultat i stigli su do preokreta. Prvo je u 42. minuti Kamano pogodio za 1:1, a isti igrač je tri minute nakon toga donio, kasnije će se ispostaviti, pobjedu svojoj ekipi.

Dijon je kao gost savladao Toulouse, a jedini pogodak postigao je Kwon Chang-Hoon u desetoj minuti susreta. Amiens je na svom terenu savladao Caen rezultatom 3:0 (Dibassy 20', Gapke 30' i Konate 53'), dok je Guingamp također kao domaćin porazio Troyes sa sigurnih 4:0 (Benezet 23', Blas 47', N'Gbakoto 79', Briand 91').

Angers i Strasbourg odigrali su susret bez pobjednika (1:1), a u prvom meču dana Monaco je nakon preokreta savladao Nantes rezultatom 2:1.