Le Championnat
0

Bordeaux pobjedom na prvo mjesto

Nogometaši Bordeauxa pobijedili su na svom Chaban-Delmas stadionu ekipu Lillea s 3-1 u dvoboju 29. kola francuskog prvenstva.

Bordeaux je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto sa 56 bodova, koliko ima i Montpellier na drugom, nakon što je kao domaćin svladao Valenciennes s 2-1. Ipak, ''Žirondinci'', branitelji naslova, su u prednosti jer imaju susret manje.

Lille je postigao prvi pogodak u dvoboju s Bordeauxom, a strijelac je bio Hazard u 24. minuti. Izjednačio je Ciani u 40., a ključni trenutak zbio se u 65. minuti, kada je Lilleov igrač Ricardo Costa u svom kaznenom prostoru srušio Chamakha i skrivio penal, te dobio crveni karton. S bijele točke siguran je bio Jussie.

Bordeaux je s rezultatskom i brojčanom prednošću nastavio napadati, a taj pritisak rezultirao je još jednim pogotkom, kojeg je za konačnih 3-1 postigao Gourcuff u 76. minuti.

Kao što smo već spomenuli, Montpellier je kao domaćin pobijedio Valenciennes s 2-1. Pogotke za domaćina postigli su Montano u 5. i Marveaux u 58. minuti, a počasni gol za goste zabio je Khalfallah u 74. minuti. Le Championnat, 29. kolo:

Bordeaux - Lille 3-1 (Ciani 40, Jussie 66-11 m, Gourcuff 76 / Hazard 24) Montpellier - Valenciennes 2-1 ( Montano 5, Marveaux 58 / Khalfallah 74)

Marseille - Lyon (kasnije)

Redoslijed: 1. Bordeaux 56 (-1), 2. Montpellier 56, 3. Auxerre 55, 4. Lille 51, 5. Lyon 51 (-1), 6. Marseille 50 (-2)...