Le Championnat
0

Bordeaux napokon došao do pobjede

Seriju od šest utakmica bez pobjede u francuskom prvenstvu nogometaši Bordeauxa prekinuli su u nedjelju u 35. kolu, svladavši na svome Chaban-Delmas stadionu Toulouse s 1-0.

U veliku su krizu u završnici sezone upali igrači Laurenta Blanca, niz od čak pet poraza i tek jednog remija posljednjih ga je sedmica potpuno izbacio iz utrke za obranom naslova, ali i značajno udaljio od nastupa u Ligi prvaka iduće sezone.

Pobjedom protiv Toulousea, koju im je pogotkom u 17. minuti donio Michael Ciani, ipak su zadržali nadu da će u preostala tri kola doći do trećeg mjesta koje bi ih odvelo u kvalifikacije nejelitnijeg europskog klupskog takmičenja.

No, na ruku im svakako ne ide pobjeda Lillea protiv Nancyja (3-1). Igrači Rudija Garcije i dalje imaju četiri boda više od "žirondinaca" i drže željeno treće mjesto. Do nedjeljnog ih je trijumfa predvodio njihov udarni trojac - Yohan Cabaye, Gervinho i Pierre-Alain Frau. Cabayeu je to bio 11. prvenstveni pogodak sezone, a posljednjoj dvojici po trinaesti.

Boulogne je čudesno nadoknadio zaostatak 0-3 protiv Nice. U posljednjih su deset minuta za remi pogodili Blayac, Kapo i Cuvillier, ali slaba je to utjeha za Boulogne koji još samo čudom može izboriti ostanak budući da tri kola prije kraja za zonom spasa zaostaje osam bodova.

Le Championnat, 35. kolo:

Saint-Etienne - Lens 1-4 (Diakhate 44 / Akale 55, Jemaa 60, Maoulida 83, 89) Valenciennes - Lorient 0-0

Lille - Nancy 3-1 (Cabaye 33, Gervinho 35, Frau 49 / Malonga 54) Boulogne - Nice 3-3 (Blayac 81, Kapo 88, Cuvillier 90 / Remy 32, 56, Hellebuyck 62) Rennes - Sochaux 1-2 (Marveaux 83 - 11m / Briand 28 - autogol, Gavanon 81) Bordeaux - Toulouse 1-0 (Ciani 17) Montpellier – Lyon (21.00)

1. Marseille 35 21 9 5 62-32 +30 72
  2. Auxerre 35 19 10 6 39-26 +13 67
  3. Lille 35 19 7 9 66-36 +30 64
  1. Bordeaux 35 18 6 11 52-35 +17 60
  2. Montpellier 34 17 9 8 44-37 +7 60
  3. Lyon 33 16 11 6 54-35 +19 59
  4. Lorient 35 15 9 11 49-37 +12 54
  5. Rennes 35 14 10 11 49-35 +14 52