Le Championnat
0

Bordeaux i dalje nezaustavljiv

Svoj savršen niz nastavili su nogometaši Bordeauxa i u utakmici 19. kola francuskog prvenstva. Na gostovanju kod Toulouse slavili su 2-1 i tako upisali šestu uzastopnu ligašku pobjedu.

Pridodaju li se njima i utakmice Lige prvaka onda ta brojka, koja potvrđuje dobru formu i dominaciju, raste na osam.

U subotu sve nije krenulo po planu za branitelje naslova, ali je tako završilo. Već u četvrtoj minuti Paulo Machado bio je precizan iz daljine u niži lijevi ugao golmana Carrassa, no prednost domaćina bila je kratka vijeka. Samo četiri minute kasnije Marouane Chamakh glavom koristi asistenciju Benoita Tremoulinasa i poravnava na 1-1.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a bio je aktivan i sve do 75. minute kada Wendel iz slobodnog udarca pogađa za tri boda gostujuće momčadi i tako na najbolji način korist brojčanu prednost svog sastava. Prekršaj iz kojeg je postignut pogodak na Chamakhu je napravio Cheikh Mbengue i tako dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Le Championnat, 19. kolo:

Toulouse - Bordeaux 1-2 (Machado 4 / Chamakh 8, Wendel 75) Le Mans - Monaco 1-1 (Tallec 36 / Park 50) Lorient - Valenciennes 3-2 (Amalfitano 24, 46, Sosa 65 / Audel 5, Danic 35) Lyon - Montpellier 1-2 (Gomis 83 / Montano 51, Marveaux 85)

Marseille - Auxerre 0-2 (Oliech 41, 79) Nancy - Lille 0-4 (Hazard 43, Gervinho 51, 73, Frau 60 - 11m) Nice - Boulogne 2-2 (Pote 67, 85 / Perrinelle 58, Blayac 73) PSG - Grenoble 4-0 (Luyindula 9, Armand 18, Erding 65, Jallet 80) Sochaux - Rennes 2-0 (Dalmat 44, Butin 60)

1. Bordeaux 19 14 1 4 32-12 43
  2. Lille 19 10 4 5 37-19 34
  3. Montpellier 18 10 3 5 26-21 33
  1. Marseille 18 9 5 4 30-20 32
  2. Auxerre 19 9 5 5 19-15 32
  3. Lyon 19 8 6 5 31-26 30
  4. PSG 19 8 5 6 31-18 29
  5. Lorient 19 8 5 6 29-22 29