3

Borac u Banjoj Luci ubjedljiv protiv Drine

U 21. kolu BHT Premijer lige Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci rezultatom 3:0 slavio protiv Drine iz Zvornika.

Borac je furiozno otvorio meč i za kratko vrijeme uputio tri ozbiljna udarca na gostujući gol, ali rezultat se nije mijenjao. Naleti Borca urodili su plodom u 30. minuti kada Jović pogađa za 1:0. Do kraja poluvremena još jedna gol za domaći tim postiže Milosavljev u 42. minuti.

I drugo poluvrijeme je donijelo dominaciju Borca, ali je bilo manje šansi. Konačnih 3:0 postavio je Marjanović u 70. minuti.

Ovo je prva pobjeda Borca u drugom dijelu sezone nakon što je ovaj klub prethodno remizirao sa Slobodom na domaćem terenu (0:0) i izgubio od Olimpica u gostima (3:0). Za Drinu je ovo prvi poraz nakon pobjede protiv Rudara u gostima (1:0) i remija sa Slavijom kod kuće (1:1).