8

Borac preokretom do važne pobjede nad Veležom

Piše: A. D.
Fudbaleri Veleža nisu uspjeli izvojevati pozitivan rezultat na Gradskom stadionu u Banjoj Luci protiv Borca.

Imali su Rođeni vodstvo sve do sredine drugog dijela, ali su se na kraju radovali domaći fudbaleri koji su slavili sa 2:1.

Prvi je zaprijetio Borac preko Stokića, ali bez uspjeha. Sredinom prvog poluvremena arbitar Vladimir Bjelica iz Istočnog Sarajeva zbog nacionalističkog skandiranja domaćih navijača meč je za kratko prekinuo. Rođeni su u finišu prvog dijela poveli pogotkom Alidina Hajdarovića.

Početkom drugog dijela mogao je izjednačiti Mladen Žižović, koji također nije imao uspjeha. Priliku za 2:0 nešto kasnije propustio je Hajdarović, da bi potom uslijedila kazna.

Joco Stokić bio je strijelac za izjednačenje rezultata. Trinaest minuta prije kraja u gužvi pred Veležovim golom najprisebniji je bio Vladan Grujić, koji je matirao Dragojevića za 2:1.

U posljednjim minutama meča crvene kartone kod Veleža zaradili su Samir Merzić i Anes Haurdić. Borac je na šestom mjestu prvenstvene tabele sa 24 boda, dok je Velež plasiran jedno mjesto ispod.