Prva liga RS
14

Borac porazio Modriču, iskoristio remi Sloge i osvojio jesenju titulu

Ekipa Borca upisala je 13. pobjedu u meču 16. kola Prve lige RS-a te je na taj način osvojila jesenju titulu sa tri boda više od Sloge.

Nakon prvih 45 minuta utakmice između Borca i Modriče nije bilo pogodaka, a onda u 56. minuti Jakupović glavom postiže pogodak za vodstvo Banjalučana. Aničić je u 65. minuti povisio na 2:0, a pitanje pobjednika odlučeno je u 73. minuti kada Šikanjić pogađa za 3:0.

Jedino što je Modriča uspjela do kraja je utješni pogodak Tadića za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 3:1.

Drugoplasirana Sloga remizirala je na gostovanju kod Drine u Zvorniku rezultatom 2:2, Dok je Rudar iz Prijedora koji je u prošlom kolu pobijedio Borac slavio na gostovanju kod Tekstilca rezultatom 2:0.

Željezničar je sa 5:1 bio bolji od Podrinja, a Kozara od Slavije (2:0). U posljednjem meču Sutjeska je u Foči pobijedila Slobodu sa 3:0.

Borac je tako osvojio titulu jesenjeg prvaka u Prvoj ligi RS-a sa 41. osvojenim bodom, tri više od Sloge, dok je Rudar iz Prijedora na trećem mjestu sa 28 bodova.

Na dnu je Tekstilac sa 14 bodova, koliko ima i Drina, dok po 16 bodova imaju Sloboda i Modriča.