Vratili se u PL
16

Borac pobjedom protiv Mladosti na sjajan način najavio gostovanje na Grbavici

(Foto: E. M./Klix.ba)
Ekipa Borca iz Banje Luke porazile je Mladost u Doboju kod Kaknja rezultatom 2:0 u generalnoj probi pred početak Premijer lige BiH.

Prvu priliku na meču imao je Hiroš koji je šutirao pored gola, a naredni pokušaj imao je Hreljić u 28. minuti kada je također bio neprecizan.

Pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti, Borac stiže u vodstvo. Strijelac pogotka nakon gužve bio je Marković. Do poluvremena, ekipa iz Banje Luke mogla je postići još jedan gol, ali udarac Mirića zaustavio je Velić.

U drugom poluvremenu, Borac je postigao i drugi pogodak, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Jakupović u 86. minuti kada je postavio konačnih 2:0.

Borac će u prvom kolu Premijer lige BiH igrati protiv Željezničara na Grbavici, dok će Mladost igrati protiv Veleža.