74

Borac pobijedio Slogu i dodatno se približio tituli prvaka Bosne i Hercegovine

E. K.
Borac - Sloga (Foto: FK Sloga/Facebook)
Nogometaši banjalučkog Borca su u 26. kolu domaćeg šampionata na svom terenu savladali Slogu iz Doboja rezultatom 1:0.

Borčevi nogometaši su u vodstvo stigli već u osmoj minuti susreta kada je protivničkog golmana savladao Srđan Grahovac koji je tako postavio rezultat prvog dijela.

Oba sastava su u nastavku pokušali doći do gola, ali u tome nisu uspjeli te je susret okončan pobjedom Borca rezultatom 1:0.

Borac sada ima 62 boda iz 26 susreta te je povećao prednost nad drugoplasiranim Zrinjskim na deset bodova uz utakmicu više dok je Sloga peta sa 38 osvojenih bodova.

Budući da je do kraja ostalo sedam bodova, jasno je da je Borac na najboljem putu da se još jednom kruniše najboljom ekipom u bosanskohercegovačkom nogometu.

U sljedećem kolu Borac će gostovati na stadionu "Asim Ferhatović Hase" kod Sarajeva dok će Sloga na svom terenu ugostiti Zrinjski.